​همایش بین‌المللی صنایع دریایی و نشست نورقلی‌پور با امیر دریادار خانزادی

 همایش بین‌المللی صنایع دریایی در کیش برگزار گردید/ حاشیه همایش و نشست نورقلی‌پور با فرمانده نیروی دریایی ارتش

 
     امروز سه‌شنبه، بیست و یکم آذرماه ۱۳۹۶، نوزدهمین  همایش بین‌المللی صنایع دریایی با حضور دریادار حسین خانزادی، فرمانده محترم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، دکتر رامین نورقلی‌پور، دبیر اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و آقایان احمدی و لاشکی، نمایندگان مجلس، مدیران عامل شرکت ملی نفتکش ایران و شرکت کشتی‌سازی صدرا، رئیس سازمان صنایع دریایی کشور، معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور و سایر مدیران ارشد مربوطه در جزیره کیش برگزار گردید.
     دکتر رامین نورقلی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، موضوع پنل تخصصی همایش را بررسی مسائل و مشکلات حوزه دریا و صنایع دریایی و نقش قانون و قانون گذاری عنوان کرد.

      در حاشیه این دیدار دکتر نورقلی‌پور جلسه‌ای با امیر دریادار خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران داشتند که در این جلسه مقرر شد نشستهای مشترکی با یکدیگر داشته باشند.

     نورقلی‌پور، نماینده مردم غرب گلستان در مجلس در این راستا عنوان کرد: با توجه به اینکه حوزه انتخابیه غرب استان گلستان، تمامی سواحل شرقی دریای خزر را پوشش می‌دهد و تا کنون حرکت خاصی در این ساحل در جهت رونق صنایع دریایی و همچنین حضور نیروی دریایی صورت نگرفته است، مقرر گردید تا طی جلسه‌ای به ابعاد مختلف این موضوع پرداخته شود و در صورت امکان، پس از بررسی های لازم پایگاه نیروی دریایی ارتش بتواند در این بخش مستقر شود و همچنین زمینه های گسترش و توسعه صنایع دریایی در سواحل شرقی دریای خزر مورد بررسی قرار گیرد.

     نورقلی‌پور ادامه داد: همچنین ان‌شاء‌الله طی هماهنگی‌هایی که با مجمع نمایندگان استان گلستان صورت خواهد گرفت، زمینه برگزاری نشست دیگری به اتفاق مجمع نمایندگان استان گلستان با امیر دریادار خانزادی را فراهم خواهیم کرد تا بحث های استانی مرتبط با این موضوع هم مورد بررسی قرار گیرد.

     همچنین در نشست دکتر رامین نورقلی‌پور با امیر دریادار خانزادی، زمینه‌های توسعه جزیره آشوراده و همچنین ظرفیت‌هایی که در این جزیره قابلیّت بهره‌برداری دارند مورد بررسی قرار گرفت.

     این نماینده مردم در پایان افزود: با توجه به اینکه امیر دریادار خانزادی، متولد گرگان و اصالتا اهل گرگان هستند، بسیار علاقه مند هستند که بتوانند این زمینه های توسعه در استان گلستان و سواحل شرق دریای خزر بیش از پیش وسعت پیدا کند.

     گفتنی است نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی در جزیره کیش که از روز گذشته آغاز شده بود تا ۲۳ آذرماه ادامه خواهد داشت.

 

                       ایوب امانیان

 

تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ ساعت : ۱۲:۱۴ ب.ظ نوشته شده توسط : ایوب امانیان

لینک های مفید

دسترسی سریع

اخبار تصادفی

:: پایگاه اطلاع رسانی رهبری :: ریاست جمهوری :: مجلس شورای اسلامی :: استانداری گلستان :: پایگاه خبری :: شبکه های اجتماعی :: گالری تصاویر :: سوالات مردمی :: آشنایی بیشتر... نشست مجمع نمایندگان گلستان با وزیر بهداشت دیدار مدیر کل آموزش و پرورش گلستان با دکتر رامین نورقلی پور
Tel : 01734432100                 Fax : 01734432100
www.drnqp.ir                               info@drnqp.ir
آدرس : استان گلستان - بندر ترکمن - خیابان شهرداری - دفتر ارتباطات مردمی دکتر رامین نورقلی پور
طراحی و پشتیبانی سایت : شرکت توسعه دانش برتر صبا
Www.Saba.Network